دندانپزشکی و سلامت دهان

هر چند وقت یک بار باید آزمایش خون بدهیم ؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۳ دقیقه تاریخ نگارش: ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۷
تعداد رای‌دهندگان:
۰
۰
دسته ها:

 اگر ساکن تهران هستید و به دنبال یک آزمایشگاه با این ویژگی ها می گردید، باید آزمایشگاه شمال تهران، یعنی آزمایشگاه نارون را به شما معرفی کنیم. آزمایشگاه نارون به‌عنوان یک آزمایشگاه موفق پاتوبیولوژی در حوزه ی انجام انواع آزمایش ها مانند: آزمایش چکاپ خانم ها و سایر چکاپ ها فعالیت می کند و نتایجی که از هر آزمایش ارائه می دهد کاملا دقیق می باشند.

آزمایش خون اقدام بسیار مهمی است که کمک می‌ کند تا افراد از وضعیت جسمانی و سلامتی خود باخبر شوند. علاوه بر انجام آزمایش، راه های دیگری نیز برای سنجش سلامتی وجود دارد. برای مثال خواندن مقالاتی که در رابطه با سلامتی و بیماری های مختلف در سایت خوب میشی بارگذاری شده است نیز می تواند تاثیر زیادی در شناخت بیماری ها و عوامل بیماری زا داشته باشد. اما به طور کل انجام آزمایش چکاپ کمک می کند تا بتوانید به صورت منظم از وضعیت سلامتی خود آگاه شوید و در این میان باید آزمایشگاهی را پیدا کنید که خدمات مختلفی از جمله خدمات مربوط به آزمایش تیروئید در منزل، آزمایش چکاپ کلی، آزمایش پاتوبیولوژی و... را انجام دهد.

 اگر ساکن تهران هستید و به دنبال یک آزمایشگاه با این ویژگی ها می گردید، باید آزمایشگاه شمال تهران، یعنی آزمایشگاه نارون را به شما معرفی کنیم. آزمایشگاه نارون به‌عنوان یک آزمایشگاه موفق پاتوبیولوژی در حوزه ی انجام انواع آزمایش ها مانند: آزمایش چکاپ خانم ها و سایر چکاپ ها فعالیت می کند و نتایجی که از هر آزمایش ارائه می دهد کاملا دقیق می باشند.

 

 

انجام آزمایش خون هر چند وقت یک بار بهتر است؟

این پرسش؛ که هر چند وقت یک بار باید آزمایش خون بدهیم؟ مسئله ای است که ذهن همه ی انسان ها را به خود مشغول کرده است. معمولاً توصیه هایی که پزشکان در این رابطه دارند این است که هر انسان باید یک یا دو بار در سال به انجام آزمایش خون و چکاپ کامل بپردازد. اما وقتی که شما با علائم غیر معمول و خطرناک رو به رو شدید،‌ طبیعتاً ممکن است که تعداد دفعات انجام آزمایش خون افزایش پیدا کند.

همه چیز به بدن شما و میزان سلامتی شما بستگی خواهد داشت. البته نظر پزشک نیز در این زمینه بسیار مهم است هر وقت که دچار بیماری و علائم خاصی شدید و پزشک تشخیص داد که باید به انجام آزمایش خون بپردازید،موظف هستید که این کار را انجام دهید.

اما اگر علائم خاصی مشاهده نشد، باز هم بهتر است که سالی یک یا دو بار به انجام آزمایش کلی بپردازید تا از میزان سلامتی بدن خود و یا بیماری های پنهانی که شاید داشته باشید، آگاه شوید.

مهم ترین مزیتی که انجام آزمایش کلی دارد این است که می توانید سطح قند خون، سطح کلسترول و فشارخون خود را متوجه شوید و در صورت بالا بودن هر یک از این موارد اقدامات و درمان های مناسب را شروع کنید. زیرا ممکن است که قند خون افزایش پیدا کند اما شما با علائم خاصی مواجه نشوید و روز به روز به قند خون شما افزوده شود‌. این مسئله یک اتفاق مرگبار را در پیش خواهد داشت. پس در چنین شرایطی متوجه فایده انجام منظم آزمایش خون در زندگی خود خواهید شد.

فراموش نکنید! حتماً یک آزمایشگاه معتبر را برای انجام چکاپ کامل انتخاب کنید تا نتیجه ای که به دست می‌ آید، نتیجه ای دقیق و درست باشد. آزمایشگاه شمال تهران، نارون، برای این چکاپ ها انتخاب خوبی است.

 

آزمایش چکاپ خانم ها هر چند وقت یک بار است؟

یکی از مهم ترین آزمایش هایی که باید به طور منظم و در طول سال به صورت مداوم انجام شود آزمایش چکاپ خانم ها می باشد. این آزمایش برای تمام بانوان الزامی است و با انجام چنین آزمایشی بانوان می توانند بیماری های مختلفی را شناسایی کنند.

از آن جایی که بانوان دارای قابلیت باروری هستند، باید همواره در حفظ سلامت خود کوشا باشند و آزمایش های مربوط به خود را انجام دهند تا خطری باروری آن ها را تهدید نکند.

یکی از مهم ترین آزمایش هایی که باید به طور منظم و در طول سال به صورت مداوم انجام شود، آزمایش چکاپ خانم ها است. این آزمایش برای تمام بانوان الزامی است و با انجام چنین آزمایشی بانوان می توانند بیماری های مختلفی را شناسایی کنند.

از آن جایی که بانوان دارای قابلیت باروری هستند، باید همواره در حفظ سلامت رحم خود کوشا باشند و آزمایش های مربوط به خود را انجام دهند تا خطری باروری آن ها را تهدید نکند.

بانوان با انجام آزمایش چکاپ خانم ها می توانند متوجه بیماری‌ های جدی و مهمی‌ شوند.  مشکلات و بیماری هایی مانند سندروم تخمدان پلی کیستیک، پایین بودن سطح استروژن، مشکلات مربوط به باروری و... خیلی دیر خود را نشان می دهند و ممکن است در مرحله پیشرفته وجود چنین بیماری هایی را احساس کنید. در نتیجه با انجام آزمایش چکاپ خانم ها می توانید خیلی سریع متوجه این بیماری های خطرناک شوید و درمان آن ها را شروع کنید. آزمایشگاه نارون به عنوان یک آزمایشگاه معتبر در استان تهران، انجام آزمایشات مختلف از جمله آزمایش چکاپ خانم ها را به بهترین شکل ممکن و با تجهیزات معتبر و پیشرفته انجام می دهد.

 

چگونگی انجام آزمایش تیروئید:

یکی از مهم ترین آزمایش هایی که باید به طور منظم در طول سال انجام شود آزمایش های مربوط به تیروئید می باشد. این آزمایش برای بانوان و آقایان کاملاً الزامی است و همه ی افراد باید آن را انجام دهند. زیرا پرکار یا کم کار بودن تیروئید می تواند مشکل ساز باشد.

در این آزمایش عملکرد غده ی تیروئید مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت بروز هرگونه مشکل، با انجام این آزمایش می توانید از سلامت غده ی تیروئید خود باخبر شوید.

طی فرایند آزمایش تیروئید میزان هورمون های تیروئیدی در خون اندازه گیری می‌ شوند. این هورمون ها مواد شیمیایی می باشند که از طریق غده ی تیروئید ترشح شده اند و وظیفه ی آن ها کنترل یا تنظیم متابولیسم بدن می باشد.

نکته ی بسیار مهمی که در رابطه با آزمایش تیروئید وجود دارد، این است که این آزمایش شرایط خاصی ندارد و حتی احتیاج نیست که قبل از انجام آن ناشتا باشید. فقط ممکن است که برخی از قرص های مخصوص تیروئید در روند آزمایش مشکل ایجاد کنند، که بهتر است قرص مربوط به تیروئید را بعد از انجام آزمایش میل کنید.

اگر امکان رفتن به آزمایشگاه را ندارید و نمی‌ توانید در آزمایشگاه حضور پیدا کنید، نگران نباشید زیرا آزمایشگاه هایی وجود دارند که به انجام آزمایش تیروئید در منزل می پردازند. آزمایشگاه نارون هم جزو همین دسته از آزمایشگاه ها به شمار می آید و به عنوان بهترین آزمایشگاه شمال تهران شناخته می شود. در نتیجه می توانید برای انجام آزمایش های مربوط به تیروئید از خدمات آزمایش در منزل این آزمایشگاه بهره ببرید.

 

برای انجام چه آزمایش هایی باید ناشتا باشیم؟

برای انجام برخی از آزمایش ها برخلاف آزمایش چکاپ خانم ها باید ناشتا باشید. زیرا هر چیزی که می خورید، مانند ویتامین ها، پروتئین ها، مواد مغذی، مواد قندی، چربی، نمک و... روی خون شما تاثیر می گذارد و برخی از آزمایش ها نیازمند این هستند که ۱۲ ساعت قبل از انجام آن ها هیچ چیزی میل نکنید، تا نتیجه‌ ای که به دست می‌ آید، کاملاً درست باشد. برخی از آزمایش هایی که باید قبل از انجام آن ها ناشتا باشید را در ادامه نام می بریم:

  • آزمایش میزان قند خون
  • آزمایش کلسترول خون
  • آزمایش هایی که مربوط به کبد هستند
  • آزمایشات مربوط به کلیه پانل متابولیک
  • اساسی و آزمایشات مربوط به گلوکز

 

 

معرفی آزمایشگاه خوب در شمال تهران:

اگر در شمال تهران ساکن هستید و به دنبال بهترین آزمایشگاه شمال تهران می گردید، باید آزمایشگاه نارون را به شما معرفی کنیم. این آزمایشگاه که در منطقه ی نیاوران واقع شده است و یک آزمایشگاه پاتوبیولوژی و بسیار مجهز می‌باشد، که متخصصین زیادی در آن مشغول به فعالیت هستند و علاوه بر این از تجهیزات پیشرفته و به روز نیز در این آزمایشگاه استفاده می‌ شود که وجود این تجهیزات موجب می شود تا نتایجی که آزمایش ها به دست می آیند نتایج دقیق و درستی باشند.

این آزمایشگاه در نیاوران، خیابان شهید باهنر بالاتر از چهارراه کامرانیه، جنب مجتمع نارون، پلاک ۸۰، طبقه ی همکف، واحد ۳ قرار دارد.

شماره تماس آزمایشگاه نارون: ۰۲۱۲۲۸۱۲۸۷۹ – ۰۲۱۲۲۸۱۲۸۸۰

 

شما می توانید از خدمات این آزمایشگاه بهره ی لازم را ببرید. نکته ی بسیار مثبتی که می توانیم در رابطه با این آزمایشگاه به آن اشاره کنیم، این است که آزمایشگاه نارون علاوه بر خدماتی که در محیط آزمایشگاه ارائه می‌ دهد، دارای خدمات آزمایش در منزل نیز می باشد و حتی در روزهای تعطیل هم می توانید از این خدمات بهره ببرید و به انجام آزمایش های مختلفی مانند: آزمایش چکاپ خانم ها در منزل، آزمایش تیروئید در منزل و... بپردازید. 

این موضوع برای افرادی که دارای کهولت سن هستند یا کودکانی که توانایی حضور در آزمایشگاه را ندارند بسیار مناسب می باشد. حتی اگر دارای مشکل خاصی نیستید و ترجیح می دهید که در محیط منزل آزمایش خود را انجام دهید باز هم خدمات مربوط به آزمایشگاه نارون شامل حال شما خواهد شد و متخصصین این آزمایشگاه به منزل شما مراجعه می‌ کنند و به نمونه برداری می پردازند.

 

مدت زمان مورد نیاز برای آماده شدن جواب آزمایش خون چقدر است؟

مدت زمان مورد نیاز برای آماده شدن جواب آزمایش به نوع آزمایشی که می دهید بستگی دارد و علاوه بر این آزمایشگاهی که در آن به انجام آزمایش می‌ پردازید نیز تاثیر زیادی روی این اتفاق خواهد داشت.

 برخی از آزمایشگاه ها دارای مراجعین کم تری هستند و می توانند زودتر جواب آزمایشات مختلف را حاضر کنند. اما برخی از آزمایشگاه ها ممکن است که روزانه از صد ها بیمار نمونه برداری کنند و این مسئله باعث می‌ شود که روند آماده شدن جواب آزمایش شما در چنین آزمایشگاهی کمی طول بکشد‌.

 

 

 اما به طور کلی آزمایشگاهی مانند آزمایشگاه نارون می‌ تواند کاملا سریع جواب تست های شما را آماده کند. با وجود این که این آزمایشگاه، یک آزمایشگاه پرطرفدار و شلوغ محسوب می‌ شود، اما همواره در تلاش است که بتواند در سریع ترین زمان پاسخ آزمایش را آماده کند و این موضوع جزو مزیت های مهم آزمایشگاه نارون به شمار می آید.

حتی شما اگر در این آزمایشگاه به انجام چکاپ کامل هم بپردازید باز هم جواب آن در سریع ترین زمان ممکن آماده می شود. نکته ی دیگری که در رابطه با خدمات آزمایشگاه نارون باید به آن توجه کنید این است که حتی اگر به انجام آزمایشات مختلف در منزل مانند آزمایش تیروئید در منزل هم بپردازید پاسخ آزمایش شما طی چند روز به دستتان می رسد.

 

آزمایش چکاپ کامل شامل چه مواردی است؟

بهترین آزمایش برای آگاهی از میزان سلامتی بدن انجام آزمایش چکاپ کامل می باشد. انجام چنین آزمایشی کمک می کند تا زودتر متوجه هرگونه بیماری شوید. زیرا برخی از بیماری ها خیلی دیر خود را نشان می دهند.

اگر جزو افرادی هستید که به قند خون، فشار خون، چربی خون و بیماری های قلبی عروقی مبتلا هستید، باید حتما هر ۶ ماه یک بار به انجام چکاپ کامل بپردازید.

 این آزمایش شامل تمام مواردی که سلامتی بدن را در بر می گیرند می باشد و مواردی مانند: آزمایش های چربی خون، قند خون، تیروئید، کبد، کلیه، اوره، ویتامین D، آهن، کلسیم، آزمایش های هورمونی، CBC، آزمایش بررسی ادرار و... را در بر می گیرد. هرکدام از این موارد، فاکتور های بسیار مهمی هستند که سالی یک یا دوبار باید مورد بررسی قرار بگیرند. 

انجام آزمایش به طور منظم چه فوایدی دارد؟

اگر در طول سال به طور منظم آزمایش های مختلف مربوط به آزمایش چکاپ خانم ها، آزمایش تیروئید و به طور کل، چکاپ کامل را انجام دهید، با مزایای آن رو به رو خواهید شد. این مزایا عبارتند از:

  • تشخیص زود هنگام بیماری (دیابت، مشکلات قلبی و عروقی، مشکلات ناباروری، کبد چرب و...)
  • آغاز سریع درمان در صورت وجود بیماری
  • حفظ سلامتی 
  • بررسی فاکتور های مهم و تاثیر گذار بدن در سلامتی

 

سخن پایانی:

 در کنار این افزایش دانش و آگاهی، سعی کنید که انجام آزمایشات مختلف را جدی بگیرید و آزمایشگاه های معتبری مانند آزمایشگاه نارون را شناسایی کنید و سعی کنید که محیط های این چنینی را برای انجام آزمایش انتخاب کنید.

وقتی صحبت از بهترین آزمایشگاه شمال تهران می‌ شود تمام ذهن ها به سمت آزمایشگاه نارون می‌ رود. همین مسئله نشان می‌ دهد که تا چه میزان این آزمایشگاه از اعتبار بالایی برخوردار است و توانسته است که در کوتاه‌ ترین زمان ممکن رضایت بسیاری از افراد را به خود جلب کند.

امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سوال خود را بپرسید
سفارش کالا و خدمات پزشکی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظرات کاربران روی این مقاله