دندانپزشکی و سلامت دهان

10 کلینیک برتر مفاصل در تهران

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه تاریخ نگارش: ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۳
تعداد رای‌دهندگان:
۰
۰
دسته ها:

در تهران، برخی از مراکز و کلینیک‌های تخصصی مفاصل و ارتوپدی وجود دارند که خدمات درمانی و مشاوره در زمینه مشکلات مفاصل ارائه می‌دهند.

اگر با مشکلات مفاصل و حرکتی درگیر باشید و در شهر تهران زندگی کنید، وجود یک پزشک حاذق برای این بیماری ها بسیار مهم است.

به همین دلیل است که کلینیک های برتر مفاصل در تهران تاسیس شده اند که این خدمات را به بهترین شکل برای بیماران در این زمینه ارائه می دهند.

در ادامه این مطلب ضمن بررسی خدمات این مراکز، 10 کلینیک برتر مفاصل در تهران را نیز معرفی می کنیم.

آشنایی با خدمات کلینیک های مفاصل

کلینیک های مفاصل نقشی محوری در زمینه مراقبت های بهداشتی اسکلتی عضلانی ایفا می کنند و طیف گسترده ای از خدمات را متناسب با افرادی که از مشکلات مرتبط با مفصل رنج می برند ارائه می دهند. این کلینیک ‌ها متخصصان مختلف پزشکی، فن‌آوری ‌های پیشرفته و رویکرد های جامع را گرد هم می‌آورند تا مراقبت جامعی را برای بیماران مبتلا به درد مفاصل، آسیب‌ ها و شرایط مربوط به این زمینه ارائه دهند. 

خدمات تشخیصی

سنگ بنای کلینیک های مفاصل در قابلیت های تشخیصی آن ها نهفته است. این کلینیک ها از تکنیک های تصویربرداری پیشرفته مانند اشعه ایکس، ام آر آی، سی تی اسکن و سونوگرافی برای ارزیابی دقیق علل زمینه ای درد و اختلال عملکرد مفاصل استفاده می کنند. 
 این تشخیص ها به پزشکان کمک می کند تا مسائلی مانند آرتریت، پارگی رباط، آسیب غضروف و موارد دیگر را مشخص کنند. با شناسایی علل ریشه ای، پزشکان می توانند برنامه های درمانی مناسب ایجاد کنند و شانس نتایج موفقیت آمیز را بهینه کنند.

همچنین میتوانید بخوانید:کاهش دردهای کمر با حرکات اصلاحی

همکاری چند رشته ای

یکی از ویژگی های بارز کلینیک های مفاصل، رویکرد چند رشته ای آن هاست. جراحان ارتوپد، روماتولوژیست ها، فیزیوتراپیست ها، متخصصان مدیریت درد و سایر متخصصان مرتبط با این زمینه برای ارائه دیدگاهی جامع از وضعیت بیمار همکاری می کنند.
 این همکاری تضمین می‌کند که برنامه ‌های درمانی کاملا جامع هستند و جنبه ‌های مختلف سلامت جسمی و روانی بیمار را مورد توجه قرار می ‌دهند. 

 مداخلات غیر جراحی

 مداخلات غیر جراحی

کلینیک های مفاصل در صورت امکان مداخلات محافظه کارانه و غیرجراحی را در اولویت قرار می دهند. این شامل فیزیوتراپی می‌شود، که در آن درمانگران دارای مجوز، برنامه های ورزشی را برای بهبود تحرک، تقویت عضلات و تقویت ثبات مفصل طراحی می‌کنند.

علاوه بر این بیماران ممکن است تزریقات هدفمند مانند کورتیکواستروئیدها یا اسید هیالورونیک را برای کاهش درد و التهاب دریافت کنند. این مداخلات اغلب نقش مهمی در مدیریت شرایطی مانند استئوآرتریت دارند و به بیماران اجازه می‌دهند عملکرد خود را بازیابند و اتکا به دارو را کاهش دهند.

تخصص جراحی

زمانی که رویکردهای غیرجراحی نتایج محدودی به همراه دارد، کلینیک های مفصل مداخلات جراحی پیشرفته ای را ارائه می دهند. جراحان ارتوپد ماهر روش‌هایی از آرتروسکوپی، که شامل استفاده از یک دوربین کوچک برای تشخیص و درمان مشکلات مفصلی تا جراحی ‌های تعویض مفصل برای مفاصل به شدت آسیب دیده است، انجام می ‌دهند. این روش ‌ها در صورت امکان از تکنیک‌های کم تهاجمی استفاده می‌کنند و باعث بهبود سریع‌ تر و کاهش ناراحتی بعد از عمل می ‌شوند.

برنامه های توانبخشی

توانبخشی یک جزء حیاتی از پیشنهادات کلینیک های مشترک است. پس از جراحی ها یا درمان های فشرده، بیماران تحت برنامه های توانبخشی تحت نظارت قرار می گیرند تا قدرت، تحرک و عملکرد را بازیابند. این برنامه‌ها بر اساس نیازهای فردی طراحی شده‌اند و روند بهبودی تدریجی و ایمن را تحت راهنمایی متخصصان با تجربه تضمین می‌کنند.

تحقیق و نوآوری

بسیاری از کلینیک های مفاصل در خط مقدم تحقیقات و نوآوری اسکلتی عضلانی هستند. آن ها از طریق کارآزمایی های بالینی و همکاری با موسسات دانشگاهی به پیشرفت در تکنیک های جراحی، پروتکل های توانبخشی و روش های درمانی کمک می کنند. 

معرفی 10 کلینیک برتر مفاصل در تهران

10 کلینیک برتر مفاصل

در این قسمت بررسی خواهیم کرد که 10 کلینیک برتر مفاصل و پزشکان برتر در این زمینه کدامند و اطلاعات آن ها را نیز بیان خواهیم کرد.

دکتر کمانی : متخصص ارتوپدی، ارتروسکوپی و تعویض مفصل زانو

دکتر کمانی متخصص مشکلات مربوط به استخوان و مفاصل در تهران یکی از 10 کلینیک برتر مفاصل است. این پزشک تحصیلات خود در این زمینه را خارج از ایران تکمیل کرده است.
آدرس: تهران، خیابان مطهری، خیابان فجر، روبروی بیمارستان جم، بن بست مدائن، ساختمان ارغوان، واحد ۳
شماره تماس: ۰۲۱۸۸۴۹۲۵۰۸

دکتر سید حجت آیت الهی موسوی : متخصص جراحی استخوان و مفاصل(ارتوپدی)

دکتر آیت‌الهی موسوی به ‌عنوان یک متخصص فوق ‌العاده ماهر در ارتوپدی در ایران برجسته است و سابقه ‌ای قابل توجه در این زمینه دارد. شما می توانید از طریق روش های زیر وقت خود را با این پزشک رزرو کنید.
آدرس: آدرس:تهران،ملاصدرا – جنب بیمارستان بقیه اله – پلاک ۲۱۲ – طبقه سوم – واحد ۱۰
شماره تماس: ۰۲۱۸۸۶۱۶۰۶۷

دکتر حمیدرضا دهقانی : فلوشیپ جراحی دست – آرنج ، شانه و اعصاب محیطی

دکتر حمیدرضا دهقانی که به عنوان یک پزشک ارتوپد درجه یک در تهران شهرت دارد، به دلیل تخصص استثنایی خود برجسته است. فعالیت های پزشکی اصلی او شامل طیف وسیعی از مداخلات تخصصی است، به ویژه شامل جراحی های مربوط به آرنج، شانه و اعصاب محیطی.
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، میدان ونک، گاندی شمالی، خیابان شریفی، پلاک ۳۴ ،ساختمان مهر ،طبقه سوم واحد ۹
شماره تماس:     ۰۲۱۸۸۶۵۸۷۵۶

مرکز ارتوپدی نوا

مرکز ارتوپدی نوا

مرکز ارتوپدی نوا به طیف متنوعی از شرایطی که بر شانه، ساق، آرنج، ستون فقرات، گردن، لگن و فراتر از آن اختصاص دارد که یکی از 10 کلینیک برتر مفاصل در تهران نیز هست. 
آدرس: میدان ونک ، خیابان والی نژاد کوچه تلاش ساختمان تلاش پلاک ٣ طبقه ۴ کلینیک نوا (nova )
شماره تماس:     ۸۸۸۶۵۷۹۸

مرکز ارتوپدی نیاوران

مرکز ارتوپدی نیاوران طیف گسترده ای از خدمات را در بر می گیرد که به ویژه حول محور ارتوپدی زانو متمرکز است. این موارد روش هایی مانند تعویض مفصل زانو، آرتروسکوپی پیچیده و مداخلاتی است که شامل ترمیم رباط های منیسک و صلیبی می شود.
آدرس:     تهران، خیابان نیاوران(باهنر)، بین سه راه کامرانیه و میدان نیاوران، روبروی مرکز خرید نارون، پلاک ۱۲۷، طبقه ۵، واحد ۹
شماره تماس: ۰۲۱۲۶۱۲۲۶۲۶

مرکز ارتوپدی سپید

یکی دیگر از 10 کلینیک برتر مفاصل در تهران کلینیک سپید است که شما می توانید انواع خدمات مرتبط با ارتوپدی مخصوصا مدیریت درد مفاصل و زانو را در آن داشته باشید.
آدرس: میدان هروی – ابتدای خیابان وفامنش – مکران شمالی – ساختمان نگین هروی – طبقه سوم – واحد ۱۲
شماره تماس: ۰۲۱۲۶۷۵۳۱۷۵

همچنین میتوانید بخوانید: روماتیسم مفصلی چیست؟

کلینیک زانو سپهر، دکتر بهزاد حنفی زاده : فلوشیپ جراحی زانو ، جراح و متخصص ارتوپدی

کلینیک تخصصی زانو سپهر با راهنمایی دکتر بهزاد حنفی زاده، رویکردهای جراحی و درمانی پیشرفته و کارآمدی را ارائه می دهد. این روش‌ها برای ترمیم و بازسازی آسیب‌های زانو طراحی شده‌اند و در نهایت مفصل را به حالت عملکرد بهینه باز می‌گردانند.
آدرس:     ونک – ملاصدرا – جنب بیمارستان بقیه الله – ساختمان ۲۰۰ (صدرا) – طبقه ششم- کلینیک فوق تخصصی زانو سپهر
شماره تماس: ۰۲۱۸۸۶۰۴۱۰۰

دکتر مرتضی نخعی : جراح شانه و آرنج

دکتر مرتضی نخعی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی دارای تخصص در زمینه جراحی ارتوپدی است. شما می توانید انواع خدمات برای شانه و آرنج را از این پزشک بخواهید.
آدرس:     تهران، خیابان شریعتی، پایین تر از دو راهی قلهک، روبروی خیابان ظفر (وحید دستگردی)، بالاتر از برج و پارکینگ عمومی نگین ظفر، (۱۰۰ متر پایین‏تر از بیمارستان ایرانمهر)، ابتدای کوچه صادقیان (وحید سابق)، ساختمان پزشکان پارس، طبقه اول، واحد اول
شماره تماس: ۲۲۸۸۵۰۰۰

مرکز ارتوپدی ماهان

مرکز ارتوپدی ماهان

در میان 10 کلینیک برتر مفاصل در تهران مرکز ارتوپدی ماهان نیز به چشم می خورد که شما می توانید انواع خدمات در این زمینه را هم در این کلینیک داشته باشید.
آدرس:     تهران، خیابان مطهری، بعد از قائم مقام فراهانی، خیابان فجر(جم)، کوچه مدائن، پلاک ۲۰، ساختمان پزشکان ماهان، طبقه ۳، واحد ۵
شماره تماس: ۸۸۸۶۵۴۰۷

دکتر مرتضی نخعی امرودی

یکی دیگر از پزشکان حاذق در زمینه مفاصل و استخوان دکتر نخعی امرودی است که امکان رزرو وقت از طریق اطلاعات زیر با ایشان نیز وجود دارد.
آدرس: تهران، شریعتی، صادقیان
شماره تماس: 02122885000

سخن پایانی
آگاهی از 10 کلینیک برتر مفاصل در تهران به همراه خدمات آن ها برای افرادی که دچار مشکلاتی از این قبیل هستند می تواند بسیار راهگشا باشد. شما می توانید از میان پزشکان و مراکز مربوطه، کلینیکی که نزدیکتر باشد را انتخاب کرده و از خدمات آن استفاده کنید.

برچسب ها:
مفاصل زانو
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سوال خود را بپرسید
سفارش کالا و خدمات پزشکی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظرات کاربران روی این مقاله