دندانپزشکی و سلامت دهان
سوال خود را بپرسید
حدیث علی وردی سوال کرده:
۱
پاسخ
۲۰۵۹
بازدید
۰
ستاره

نشانه‌های بیماری کلیوی چیست؟

سلام من 25 ساله هستم و چند روزیست در ناحیه شکم دردی دارم که تا به حال تجربه نکردم. نگرانم که این دردها از ناحیه کلیه باشه چون در خانواده ما موارد زیادی تا به حال بوده، و العان سوالم اینکه نشانه‌های دیگر بیماری کلیوی چیست؟
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۹
مدیر سایت پاسخ داده:

دوست عزیز خوب میشی با علم به اینکه بیماری کلیوی در خانواده شما وراثتی است در صورت دیدن هر یک از علائم زیر حتما هر چه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید.

1.مشکل در خواب: هنگامی که کلیه‌ها به درستی کار نمی‌کنند، به این معنی است که سموم نمی‌توانند از طریق ادرار از بدن خارج شوند و در خون می‌مانند. افزایش سطح سموم خوابیدن را سخت می‌کند.

2. سردرد ، خستگی و ضعف عمومی

حتما بخوانید: 10 ترفند ساده برای رهایی از سردرد

3. داشتن پوستی خشک و خارش دار

4. تجربه بوی بد دهان و طعم فلزی: وقتی مواد زاید در خون جمع می‌شود، طعم غذا را به طعم فلزی تغییر می‌دهد که در بوی دهان بیمار اثر میگذارد.

5. تنگی نفس

6. تورم در مچ پا و دست: کلیه‌هایی که نتوانند به درستی عمل کنند، هیچ مایع اضافی را از بدن خارج نمی‌کنند. این منجر به احتباس سدیم می‌شود و باعث تورم در مچ پا ، پا و دست‌ها می‌شود.

7. کمردرد: نارسایی کلیه می‌تواند منجر به کمردرد شود که معمولا عمیق است و درست در زیر قفس دنده قرار دارد.

8. چشم های پفی: علامت اولیه مبنی بر اینکه سیستم فیلتر کلیه آسیب دیده، بروز پروتئین در ادرار است که می‌تواند منجر به پف اطراف ناحیه چشم شود.

9. فشار خون بالا: سیستم گردش خون و کلیه‌ها به یکدیگر وابسته هستند. کلیه‌ها نفرون‌های کوچکی دارند که زباله‌ها و مایعات اضافی موجود در خون را فیلتر می‌کنند. اگر رگ‌های خونی آسیب ببینند، نفرون‌هایی که خون شما را فیلتر می‌کنند‌، اکسیژن و مواد مغذی کافی دریافت نمی‌کنند. به همین دلیل فشار خون بالا دومین علت اصلی نارسایی کلیه است.

10. تغییر در ادرار: کلیه‌ها مسئول تولید ادرار و از بین بردن زباله از طریق آن هستند. تغییرات در دفعات ادرار، بو ، رنگ و ظاهر ادرار را نباید نادیده گرفت.

امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۷
۰
ستاره
پاسخ
پاسخ شما: