دندانپزشکی و سلامت دهان

برای درمان لکنت گفتاردرمانی آنلاین چگونه انجام میشود؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه تاریخ نگارش: ۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۲
تعداد رای‌دهندگان:
۰
۰
دسته ها:

درمان لکنت زبان زمانیکه اختلالات گفتاری کودک ضعیف است کمی آسانتر است. درمانگر با بکارگیری برخی از تکنیک ها و دادن تمرینات مختلف به کودک کمک می کند تا بر مشکلات گفتاری غلبه کند.

لکنت زبان - که به آن اختلال روانی دوران کودکی نیز گفته می شود - یک اختلال گفتاری است که شامل مشکلات مکرر و قابل توجهی در روانی و جریان گفتار طبیعی است. لکنت زبان در میان کودکان خردسال به عنوان بخشی طبیعی در رشد گفتار و زبان رایج است. کودکان خردسال ممکن است زمانی که توانایی‌های گفتاری و زبانی آن‌ها به اندازه کافی رشد نکرده باشد، دچار لکنت شوند. بیشتر کودکان، این لکنت رشدی را پشت سر میگذرانند. با این حال، گاهی اوقات لکنت زبان یک اختلال مزمن است که تا بزرگسالی ادامه می یابد. این نوع لکنت زبان می تواند بر عزت نفس و تعامل با افراد دیگر تأثیر بگذارد.

درمان لکنت زبان زمانیکه اختلالات گفتاری کودک ضعیف است کمی آسانتر است. درمانگر با بکارگیری برخی از تکنیک ها و دادن تمرینات مختلف به کودک کمک می کند تا بر مشکلات گفتاری غلبه کند. این موارد شامل بکارگیری تکنیک های کنترل استرس و تجویز برخی داروهاست. کودکان معمولا در شرایط استرس زا بیشتر دچار لکنت زبان می شوند. در نتیجه هنگام صحبت کردن با لکنت و تپق زدن مواجه خواهند شد. استرس برای کودکانی که لکنت زبان دارند همانند یک سم است و وضعیت آن ها را وخیم تر می کند. کودکانی در خانواده شاهد مشاجره و بحث والدین بوده اند یا کودکانی که حوادثی مانند تصادف و ... را تجربه کرده اند، بیشترین لطمه روحی را تجربه کرده اند. والدین باید مراقب باشند تا طی دوره درمان کودک او را از هر نوع استرس و ناراحتی های روحی و روانی دور کنند.

برای همه ی ما زمان هایی وجود دارد که روان صحبت نمی کنیم. ممکن است که کلمات یا شبه کلماتی مثل "ام" ، "چیز" یا "می دونی" به چیزی که می خواهیم بگوییم اضافه  کنیم و یا ممکن است که صدا و کلمه را بیش از یک بار بگوییم. این ها ناروانی تلقی می شوند.

افراد دارای لکنت زبان ممکن است ناروانی بیشتری یا انواع مختلفی از ناروانی ها را داشته باشند. افراد دارای لکنت زبان ممکن است بخش هایی از کلمه را تکرارکنند(تکرار)،  یک صدا را برای مدت طولانی بکشند (کشیده گویی) و یا به سختی یک کلمه را بیان کنند(قفل).

به صورت کلی روند اجرای گفتار درمانی آنلاین می تواند تحت تاثیر یک سری عوامل و فاکتور های خاص تغییر پیدا کند. بازه سنی فردی که به دنبال این روش درمانی است و شرایط گفتار درمانی را می توان به عنوان مهم ترین عوامل موثر بر روی این مسئله شناسایی کرد. به خاطر داشته باشید که این روش درمانی، بهترین راه در جهت کنترل اختلال های گفتاری به حساب می آید که می تواند با مزایای زیادی همراه باشد. از آنجایی که روش های گفتار درمانی به صورت اصولی طراحی شده و در اختیار کاربران قرار می گیرند، توجه به اجرای اصولی آنها اهمیت زیادی دارد. افرادی که در این زمینه تخصص زیادی دارند، گفتار درمانگر نام داشته و می توانند به صوت کلی سلامت گفتاری افراد را تحت تاثیر خود قرار دهند.

برچسب ها:
لکنت زبان
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سوال خود را بپرسید
سفارش کالا و خدمات پزشکی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظرات کاربران روی این مقاله