دندانپزشکی و سلامت دهان
سوال خود را بپرسید
کاظمی سوال کرده:
۲
پاسخ
۲۵۴۱
بازدید
۵
ستاره

آیا زنان بعد از یائسگی ارضا می‌شوند؟

سلام خانمی 50 ساله هستم که بدون علائم و به یکباره دچار یائسگی شدم. از آنجایی که نگران زندگی فیزیکی و روحی خود در سال‌های آینده هستم آیا این گفته که زنان بعد از یائسگی لذت جنسی را تجربه نمی‌کنند صحیح است؟
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۱
مدیر سایت پاسخ داده:

سلام درود به شما دوست گرامی 

اگر مطمئن هستید که علائمی مثل گر گرفتگی، لک بینی و افزایش وزن  را در خود مشاهده نکردید حتما به پزشک مراجعه کنید. یائسگی دوره جدیدی از رشد بدن شماست که هیچ گاه نباید از مواجهه با آن اندوهگین شوید و یا بترسید. بهترین پاسخ برای سوال اکثر بانوان که می‌پرسند بعد از یائسگی چه باید کرد؟ این است که با آغوش باز آن را بپذیرید و جشن بگیرید. سعی کنید اطلاعات خود را درباره این دوره زنانگی افزایش دهید.

 اگر با علائم این دوره به طور کامل آشنا باشید یائسگی نمی‌تواند لذت رابطه جنسی را در شما مختل کند. بهتر است راهکارهای زیر را انجام دهید.

1.  زمان اختصاصی برای صمیمیت بیشتر با شریک زندگی تان اختصاص دهید، او را به شام دعوت کنید یا به پیاده‌روی بروید.

2. در این باره با شریک زندگیتان صحبت کنید و اطلاعات او را نیز بالا ببرید.

3. طول زمان معاشقه را افزایش دهید.

4. برای درمان خشکی واژن در دوران یائسگی، از روان کننده‌های بر پایه آب استفاده کنید.

5. تایم استراحت خود را بیشتر کنید.

 

 

امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۴
۵
ستاره
پاسخ
مدیر سایت پاسخ داده:

در دوران یائسگی ممکن است دچار عوارض جسمی و روانی ای شوید که رابطه جنسی را برای شما ناراحت کننده کند . به همین دلیل بهتر است برای کاهش عوارض ناشی از یائسگی در روابط جنسی از یک رواندرمانگر و همچنین پزشک برای کاهش این عوارض کمک بگیرید.

تغذیه مناسب، ورزش ، بهبود رابطه با شریک زندگیتان از طریق ایجاد صمیمت بیشتر ، مشاوره مرتب با پزشک و روان درمانگر به شما کمک میکند تا عوارض این دوران را تاحد امکان کاهش دهید. 

امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
۰
ستاره
پاسخ
پاسخ شما: