دندانپزشکی و سلامت دهان
سوال خود را بپرسید
شیرین صفایی سوال کرده:
۱
پاسخ
۲۰۹۶
بازدید
۰
ستاره

چگونه یبوست کودکان درمان می‌شود؟

سلام و عرض ادب پسر 9 ساله دارم که که مکرر دچار بیماری یبوست میشه و همیشه از من پنهان میکنه. سوالم از وبسایت شما اینکه چطور می‌تونم متوجه مشکل پسرم بشم و مشکلش رو حل کنم؟ آیا رژیم غذایی تاثیرگذار هست؟
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۶
مدیر سایت پاسخ داده:

 یبوست می‌تواند یک مشکل بسیار ناراحت کننده و شرم آور برای فرزندتان باشد. اگر فرزندتان به مدرسه می‌رود، ممکن است خود را مضطرب باشد و از نظر اجتماعی ار دوستانشان فاصله بگیرداین باعث می‌شود کودک احساس عقب نشینی کند. ممکن است احساس تنهایی کند و برای گفتگو در مورد آنچه در حال تجربه است گاهی تلاش نافرجام کند.

به رفتار او دقت کنید متوجه تغییر رفتارش می‌شوید. سعی کنید با او صریح و صادقانه صحبت کنید و او را ترغیب کنید تا به شما بگوید چه احساسی دارند. و در مورد جزئیات یبوست با هم صحبت کنید.

شما همچنین باید سعی کنید با معلم فرزند خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که اوضاع را درک کرده است. معلم قادر خواهد بود تا اطمینان حاصل کند که کودک شما ناراحت نیست و در درمان به شما کمک کند. در رژیم غذایی فرزندتان تجدید نظر کنید و به صورت دائمی خوراکی‌ها ملیم کننده را در برنامه روزانه قرار دهید. خوراکی‌های زیر دارای فیبر بالایی هستند:

جو دوسر، شیر گرم در ساعات اولیه صبح، انجیر خشک، آلو، میوه، زرآلو

مادر گرامی برای درمان فرزندتان حتما به پزشک مراجعه کنید. 

 

امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۳
۵
ستاره
پاسخ
پاسخ شما: