دندانپزشکی و سلامت دهان

خدمات مالی مالیاتی و حسابداری

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه تاریخ نگارش: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۳
تعداد رای‌دهندگان:
۰
۰
دسته ها:

در ادامه مقاله همراه ما باشید تا درباره خدمات مالی و حسابداری که شما برای کسب­وکار خود نیاز دارید، اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم و یکی از بهترین شرکت­ها در این زمینه را به شما معرفی کنیم.

به­طور کلی کسب­وکارها با مسائل زیادی روبه­رو هستند که یکی از آنها امور مالی است. از همین رو با کمک یک شرکت حسابداری معتبر می­توان تمام خدمات مربوط به این بخش را به بهترین نحو انجام داد.

نحوه انجام امور حسابداری می­تواند با توجه به متغیرهای مختلفی تعیین شود که برای بسیاری از مدیران و صاحبان کسب­وکارها، انجام صحیح و اصولی آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

از همین رو چنین شرکت­هایی به شما کمک می­کنند تا تمامی فعالیت­هایی که در حوزه مالی نیاز دارید را براساس فاکتورهای مورد نظر به­طور کامل و درست به انجام برسانید.

در ادامه مقاله همراه ما باشید تا درباره خدمات مالی و حسابداری که شما برای کسب­وکار خود نیاز دارید، اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم و یکی از بهترین شرکت­ها در این زمینه را به شما معرفی کنیم.

آشنایی با اهداف شرکت حسابداری

خدمات حسابداری که به­دنبال آن هستید در واقع گزارشی از عملکرد و فعالیت­های مالی شما در بازه زمانی مورد نظرتان است.

یک شرکت حسابداری با ارائه خدماتی در زمینه­های مالی به­دنبال اهدافی است که برخی از آنها عبارت­اند از:

 • به­دست آوردن اطلاعاتی که مدیران شرکت­ها نیاز دارند.
 • تهیه اطلاعات مالی مورد نیاز استفاده­کنندگان در خارج از شرکت تجاری مانند اداره مالیات، سرمایه­گذاران و بانک
 • اطلاعات مالی لازم برای بخش­های مختلف همچون تولید و فروش را در اختیار شما قرار می­دهد.
 • تمامی مواردی که برای محاسبه مالیات، عوارض و بیمه نیاز است مورد بررسی قرار می­گیرد.
 • رویدادهای مالی، میزان سود و زیان و هر اطلاعات دیگری را به­صورت مستند به صاحبان کسب­وکار ارائه داده می­شود.

زمانی که برای دریافت خدمات از یک موسسه حسابداری کمک می­گیرید، تمامی گزارشاتی که به­دست می­آید نشان­دهنده صحت عملکرد شرکت شما خواهد بود.

با استفاده از این بررسی­ها، متوجه می­شوید که اهداف مالی موردنظرتان به­درستی اجرا شده­است یا این­که در این راه موفق نبودید و سود لازم را از فعالیت خود به­دست نمی­آورید.

انواع خدماتی که از سوی شرکت حسابداری دریافت می­کنید

تمامی مراحل و بررسی­های یک موسسه حسابداری با توجه به نوع خدمات مورد نظر، جایگاه یک شرکت تجاری و اقداماتی که تاکنون در خصوص امور مالی انجام داده­است، مشخص خواهد شد.

در یک تقسیم­بندی کلی خدماتی که از سوی شرکت­های حسابداری به شما ارائه می­شود در دسته­های مختلفی قرار می­گیرد که برخی از آنها به شرح است.

خدمات مشاوره­ای

در مواردی دیده می­شود که برخی از شرکت­ها برای امور مختلف خود، نیازمند استفاده از خدمات مشاوره­ای شرکت­های حسابداری هستند.

در این حالت موسسه حسابداری با ارائه نظرات کارشناسی، نظارت و مشاوره در خصوص امور مالی با متقاضی دریافت این خدمات، همکاری لازم را انجام می­دهد.

قرارداد میان شرکت درخواست­دهنده با موسسه ی حسابداری می­تواند به­صورت دائمی یا موردی انجام شود، از طرفی نیز خدمات ارائه­شده در این زمینه ممکن است شامل یکی از موارد زیر باشد:

 • مشاوره در زمینه سرمایه­گذاری
 • انجام خدمات مشاوره­ای در خصوص عقد قرارداد
 • ارائه پیشنهاداتی در راستای ایجاد اصلاحات امور مالی
 • مشاوره­های لازم برای استخدام نیروی کار حسابدار
 • بررسی صورت­های مالی و ارائه اشکالات آن

امور مالی یکی از ارکان اصلی هر شرکت تجاری به­شمار می­رود که در صورت بروز خطا و اشتباه می­تواند روند فعالیت شما را با مشکل مواجه کند.

معمولا برای هر کسب­وکاری، دستیابی به سود مطلوب و آگاهی نسبت­به خطاهای مالی، از اهمیت زیادی برخوردار است که برای تحقق این هدف می­توانید از خدمات مشاوره­ای شرکت مشاورین تهران و شرکا بهره­مند شوید.

خدمات مالیاتی

امور مالیاتی شرکت­ها با توجه به پیچیدگی­هایی که دارد معمولا از اهمیت بالایی برخوردار است و باید با دقت زیاد مورد بررسی قرار گیرد.

این شاخه از خدمات حسابداری، تنها مربوط به امور مالیاتی شما می­شود و به دیگر حساب­های شرکت کاری ندارد که عبارت­اند از:

 • دریافت تمام اطلاعات درباره معافیت­های مالیاتی و چگونگی تعلق­گرفتن آن
 • آماده­کردن اظهارنامه­های مالیاتی
 • پیگیری و رفع مسائل مالیاتی
 • محاسبه مقدار مالیات بر ارزش افزوده
 • تنظیم دفاعیه­های مالیاتی برای شرکت­ها

خدمات اداری مربوط به کارکنان

تمامی اموری که مربوط به مسائل اداری و حسابداری امور مالی کارکنان می­شود، در این دسته از خدمات جای می­گیرد.

برخی از آنها شامل تکمیل و نگهداری پرونده­های کارکنان، تهیه قراردادهای لازم برای جذب نیرو، انتقال و پایان کار، انجام خدمات مربوط به بیمه و ارسال لیست است.

تمامی این موارد باید تحت نظارت و بررسی­های فرد یا گروهی انجام شود که تخصص و دانش کافی در این زمینه را داشته باشند، از همین رو بهتر است امور مالی کارکنان خود را به مشاورین تهران و شرکا بسپارید.

مهم­ترین نکاتی که باید در انتخاب شرکت حسابداری مد نظر قرار دهید

امور مالی هر شرکتی یکی از اجزای اصلی و محرمانه آن محسوب می­شود که در همین راستا باید برای انتخاب یک شرکت حسابداری نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • توانایی­های فنی و تخصصی شرکت مورد نظر
 • کیفیت خدمات ارائه­شده
 • پایبندی به تعهدات
 • تنظیم قرارداد معتبر
 • رعایت تمامی اصول و موازین اخلاقی در زمینه امور مالی
 • اعطای تعهد مبنی­بر عدم افشای اطلاعات مالی
 • بررسی سابقه کاری و حسن شهرت
 • هزینه­ای که در قبال خدمات از شما دریافت می­شود

برای انجام خدمات مربوط به امور مالی به کدام شرکت حسابداری مراجعه کنیم؟

با توجه به این­که بررسی امور مالی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، شما نمی­توانید تمامی این اطلاعات را در اختیار هر فرد یا گروهی قرار دهید.

با توجه به این مسئله بهتر است که به­دنبال یافتن شرکتی معتبر باشید که سابقه بسیار خوبی در زمینه ارائه خدمات مربوط به حسابداری داشته باشد.

از همین رو یکی از بهترین شرکت­های حسابداری که در حال حاضر تمامی خدمات مورد نیاز کسب­وکارهای تجاری را به بهترین نحو در اختیار آنها قرار می­دهد، شرکت مشاورین تهران و شرکا است.

شما با مراجعه به این شرکت حسابداری می­توانید تمامی امور مربوط به ارزیابی، تشکیل پرونده مالیاتی، مطالعات بازار، تهیه اظهارنامه و دیگر موارد لازم را به شکلی اصولی و مطمئن دریافت کنید.

جمع­بندی

شرکت حسابداری به شما کمک می­کند تا تمامی امور مالی خود را به شکل صحیح و اصولی مدیریت کنید، اهدافی که این شرکت­ها دنبال می­کنند نیز شامل ارائه تمام اطلاعات مورد نیاز برای صاحبان کسب­وکارها است.

برخی از خدماتی که از سوی این شرکت­ها در اختیار متقاضیان قرار می­گیرد شامل مشاوره، خدمات مالیاتی و اطلاعات اداری مربوط به کارکنان است.

برای انتخاب بهترین شرکت باید نکاتی از قبیل سابقه کاری، دانش و تخصص شرکت و برخی موارد دیگر را بررسی کنید که در این مورد پیشنهاد ما به شما شرکت مشاورین تهران و شرکا است.

برچسب ها:
حسابداری
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سوال خود را بپرسید
سفارش کالا و خدمات پزشکی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظرات کاربران روی این مقاله