دندانپزشکی و سلامت دهان

لیفت شقیقه

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه تاریخ نگارش: ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۳
تعداد رای‌دهندگان:
۱
۵
دسته ها:

لیفت شقیقه علاوه بر لیفت ابروها می‌توان چروک‌های پنجه کلاغی را نیز از بین برد و فرم چشم‌ها را زیباتر کرد.

لیفت شقیقه یا لیفت تمپورال (Temporal Lift) فرایندی است که برای لیفت شقیقه و بالا بردن ابروها و زیباتر کردن حالت چشم‌ها انجام می‌شود. با بالا رفتن سن چربی‌های زیر پوست دچار تحلیل می‌شود و دیگر پوست نمی‌تواند مانند سابق خاصیت کشسانی و ارتجاعی خود را حفظ کند و دچار افتادگی می‌شود. ممکن است بسیاری از افراد جوان نیز متقاضی برای چنین عمل زیبایی باشند زیرا از ظاهر افتاده چشم و ابروی خود رضایت ندارند. با انجام لیفت شقیقه علاوه بر لیفت ابروها می‌توان چروک‌های پنجه کلاغی را نیز از بین برد و فرم چشم‌ها را زیباتر کرد.

انواع روش‌های لیفت شقیقه

لیفت کردن شقیقه

برای انجام لیفت شقیقه می‌توان از روش‌های جراحی (تهاجمی) یا بدون جراحی (غیر تهاجمی) استفاده کرد. این روش‌ها معمولاً ماندگاری مناسبی دارند و نتایج رضایت‌ بخشی را برای زیباجو ایجاد می‌کنند. روش‌های بدون جراحی عمدتاً نیازی به دوره نقاهت نداشته و شما بلافاصله پس از لیفت می‌توانید فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید.

لیفت شقیقه با تزریق ژل

یک روش ایمن در عمل زیبایی محسوب می‌شود، اما به دلیل میزان عروق و رگ‌ها در قسمت شقیقه یکی از سخت‌ترین ناحیه‌ها برای تزریق ژل است. در این روش از ژل‌های هیالورونیک اسید استفاده می‌شود. تزریق ژل می‌تواند با پر کردن ناحیه شقیقه و حجم دادن به آن موجب لیفت شقیقه شود. ماندگاری این روش حدود یک سال است. یکی از ژلهای پر مصرف در تزریق شقیقه ژل دنبی مدل سافت است.

لیفت شقیقه با نخ

این روش که یکی از روش‌های غیر تهاجمی است، با استفاده از نخ‌های PDO مدل کاگ (خاردار) انجام می‌شود. این نخ‌ها از جنس نخ‌های بخیه قابل‌جذب هستند که پس از حدود 2 یا 3 سال جذب پوست می‌شوند. بنابراین باید گفت که اثرات لیفت شقیقه با نخ بین 2 تا 3 سال ماندگار خواهد بود. لیفتینگ شقیقه با نخ روشی تقریباً بدون درد است. در این روش نخ به عنوان قلاب عمل کرده و لایه‌های زیرین پوست را به بالا می‌کشد پوست را لیفت می‌کند. نتایج در این روش بلافاصله قابل مشاهده است.

تزریق بوتاکس

در این روش، بین دو ابرو و همچنین محل شقیقه، توسط پزشک مقداری بوتاکس تزریق می‌شود. در این صورت ماهیچه‌های بالای پیشانی، گوشه ابروها را به سمت بالا کشیده، فرم چشم‌ها را زیباتر کرده و پوست را صاف می‌کند.

لیفت شقیقه با پلاسما جت

لیفت شقیقه با پلاسما جت روشی بسیار کم تهاجم است. دستگاه پلاسما جت روی پوست قرار می‌گیرد و باعث تحریک بافت‌ها می‌شود. انرژی پلاسما تشکیل کلاژن و فیبرهای الاستین را تحریک می‌کند. در این روش با استفاده از دستگاه پلاسما جت نقاط کوچکی در پوست ایجاد شده و لایه سطحی پوست سوزانده می‌شود. پس از لیفت شقیقه با پلکسر جای زخمی روی چهره شما باقی نمی‌ماند. نتایج لیفت با این روش حدود یک هفته پس از عمل مشاهده می‌شود.

لیفت شقیقه با عمل جراحی (تمپروپلاستی)

برای لیفت تمپورال، در ناحیه شقیقه یا تِمپِل (Temple) برش کوچکی ایجاد می‌شود و از محل آن، پوست و یا لایه‌های زیرین پوست آنقدر کشیده می‌شود تا چین و چروک گوشه چشم از بین برود، گوشه ابرو بالاتر بیاید و در صورت و ابروها یک تقارن ایجاد شود.

عمل لیفت شقیقه به دو روش انجام میگیرد:

  1. در لیفت شقیقه با روش SMAS (Superficial Musculoaponeurotic System) لایه سطحی عضله زیر پوست کشیده می‌شود.
  2. در لیفت شقیقه با روش MACS (Minimal Access Cranial Suspension) لایه ساب پریوستئال و عمیق زیر پوست کشیده می‌شود.

عوارض جراحی لیفت شقیقه

برخی از عوارضی که ممکن است پس از لیفت کردن شقیقه داشته باشید عبارتند از:

  • وجود بیحسی در ناحیه پیشانی بعد از جراحی وجود دارد که پس از مدتی برطرف می شود.
  • تا چند روز بعد از جراحی لیفت شقیقه التهاب‌ها بر پوست باقی می‌مانند.
  • دردهایی در محل شقیقه بعد از جراحی بوجود می‌آیند که با مصرف مسکن قابل کنترل هستند.

مزایای جراحی لیفت شقیقه

  • جوانسازی به همراه زیبا و شاداب‌تر کردن چهره
  • بالا بردن و کشیدگی ابروها بدون جراحی لیفت ابرو
  • سرعت بسیار بالا در نتیجه
  • کشیدگی بیشتر چشم‌ها

لیفت، روشی موثر و با ماندگاری بالا برای رفع افتادگی پوست شقیقه و گوشه‌ ابرو و همچنین رفع چروک پنجه کلاغی گوشه چشم است. بهترین کار برای تصمیم‌گیری در مورد انجام دادن یا ندادن لیفت شقیقه، مشورت با پزشک است زیرا که هم از نظر دانش پزشکی و مهارت جراحی در سطح بالایی قرار دارد و هم به دلیل تجربه بیشتر در انجام عمل‌های زیبایی، توصیه‌های بهتری برای شخص شما خواهد داشت.

امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سوال خود را بپرسید
سفارش کالا و خدمات پزشکی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظرات کاربران روی این مقاله